in

3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

Bir grup gencin kendisini dövmesi sonucu üst gagasını kaybeden ‘Grecia’ adındaki Tukan kuşuna 3D baskılı bir gaga yapıldı.

3D-gaga-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Grecia adında güzel bir Tukan kuşu geçen yıl Kosta Rikalı genç bir çete tarafından saldırıya uğradı ve üst gagasını kaybetti. Gagası olmadığı için kendi kendini beslemeyen Grecia, ZooAve hayvan barınağına getirilmeseydi muhtemelen yaşayamayacaktı.

3d-gaga-2

Hayvanseverler, Grecia adına 3D baskılı gaga yapmak için güçlerini birleştirdi ve dört yerel şirket de kurtarmaya yardım etmek için £ 6380 bağışladı. Bir buçuk yıl gibi uzun bir sürenin ardından Grecia’nın yapay gagası tamamlandı ve Grecia artık kendi başına yemek yiyebildiği gibi şarkı da söyleyebiliyor.

3d-gaga-4

Bir Tukan gagası 20-25 gram ağırlığında, ancak Grecia’nın en yeni 3D baskılı zirve sadece 18 gram ağırlığında. Gaga hafif olduğu için Grecia proteze kolayca alıştı.

3d-gaga-5

Yeni gagası ile oldukça mutlu olan Grecia anısına Animal Planet’in belgesel olarak çekilen 40 dakikalık uzun metrajlı filmi “Tukan Grecia Yolculuğu Anlatıyor” 170 ülkede yayınlanıyor.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

celabrus6

Celabruslu Abdo’nun Çocukları ve Köpekler

bitler1

Dubai’deki Yeni Moda: Bitlerle Saç Bakımı