in

3500 Köpek Dostumuz ve Ailelerinin Koştuğu Eğlenceli Maraton

İspanya’da 3500’den fazla köpeğin katıldığı maraton, renkli görüntülere sahne oldu.

İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen maratona 3500’den fazla köpek dostumuz katıldı. 4 kilometrelik maraton Kent merkezindeki Colon Meydanı ve çevresinde düzenlendi. Köpek dostlarımız maraton başlamadan önce veteriner hekim kontrolünden geçti. Maratonda sahipleri ile beraber koşan köpek dostlarımızın bir kısmı, bitiş çizgisini sahiplerinin kucağında bitirdi.

650x344-3-bin-500-kopek-mar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ünlüler de katılımlarıyla destek verdi

Etkinliğe Alejandra Botto, David Meca, Vicente Del Bosque, Mar Regueras, Fernando Romay, Ana Belen Roy, Adriana Ugarte, Miguel Angel Munoz gibi İspanyol spor, sanat ve televizyon dünyasından ünlüler de katılımlarıyla destek verdi. Köpeğiyle maratonda koşan ABD’nin Madrid Büyükelçisi James Costos’a da ülkesinde çıkartılan hayvanları koruma yasalarından dolayı “onur ödülü” verildi.

o-c

Bu yıl rekor katılım gerçekleşti

Hayvanlarla dayanışma amacıyla düzenlenen etkinlikte toplanan paranın yüzde 30’unun, İspanyol toplumunun hayvanlara karşı daha sorumlu davranması için faaliyet gösteren “Perroton” adlı derneğe verileceği duyuruldu. 2012 yılından bu yana her yıl aynı dönemde yapılan köpek maratonuna katılımın bu yıl rekor seviyeye çıktığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

can on

Tatil Bitince Hayvan Dostlarını Sokağa Terk Ettiler

van ö.ç

Van Erçek Gölü’nde Flamingo Festivali