in

33 Aslanı Sirkten Kurtarıp Doğaya Saldılar

Peru ve Kolombiya’da sirklerden kurtarılan 33 aslan anavatanları Afrika’ya geri döndüler. Kurtarılan hayvanlar ADI tarafından bakımları yapılıp Güney Afrika’nın Johannesnurg kentine götürüldü.

hayvanatbahçesi-ajanim1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sirklerde yaban hayvanlarının gösterilerde kullanılmasının yasaklanmasından sonra uluslararası hayvan hakları örgütü Animal Defenders International, ADI tarafından bakımları yapılıp doğal yaşama hazırlanan aslanlar uçakla Güney Afrika’nın Johannesburg kentine getirildiler.

Kurtarılan sirk aslanları 15 saat süren uçak yolculuğunun ardından iki büyük kamyonla yeni yaşam alanları olacak olan büyük bir doğal parka taşındılar.

hayvanatbahçesi-ajanim2

Aslanların başlangıçta biraz tedirgin olmalarına karşın iyi durumda olduklarını belirten ADI gönüllülerinden Jan Creamer ‘‘Bu hayvanlar yaşamlarını kesinlikle cehennemde geçirdiler. Şiddete uğrayıp, aç bırakıldılar. Sanırım biz onları ait oldukları yere geri cennete getirdik’’ dedi.

Sirklerde yaşadıkları tutsaklık yaşamı süresince hastalıklarla boğuşan, bir çoğunun dişleri ve pençeleri sökülen aslanlar yaban ortamda yaşayamayacakları için özel olarak hazırlanan parkta özgür olarak yaşamlarını sürdürecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopek cocuklarla ayni onecikan

Konu Hınzırlık Olunca Köpeklerle Çocukların Aynı ‘Yaramazlıkları’ Yaptığının 10 Kanıtı

hakim basin toplantisi 2 1

2 Ayda 2672 Hayvan Canından Oldu