in ,

3 Yıl Önce Çuvala Konulup Dikenli Telle Sarılarak Ölüme Terk Edilen Dost’tan Haber Var

Dost, İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde çok mutlu. Dost, buradaki engellilere dostluk, arkadaşlık ve rehberlik yapıyor. Akademideki herkes ondan çok memnun ve Dost’un dostluğunu çok seviyor.

Kişiliğinin sağlıksız boyutundaki insan ya da insanlar tarafından 3 yıl önce çuvala konulup, dikenlli telle de sarılarak çöpe atılan Dost isimli köpek, duygusal insanları olan İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi‘ne mutlu ve huzurlu bir hayat yaşıyor. Dost’un akademideki herkesle arası çok iyi. Akademidekiler, Engelsiz Yaşam Akademisinin bahçesinde ‘Dost’ için kendi imkanlarıyla bir kulübe inşa etti. Kulübede hayvanın her ihtiyacını karşılayan engelli gençler, akademinin bahçesinde ise Dost’la yürüyüş yapıyor birlikte zaman geçiriyorlar. İpekyolu Belediyesi Veteriner İşleri de Dost’un düzenli bakımlarını yapıyor.

3 Yil Once Cuvala Konulup Dikenli Telle Sarilarak Olume Terk Edilen Dosttan Haber Var 1 ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Dost Çok Mutlu,O Gerçek Bir Dost”

İpekyolu Belediyesi’nden İbrahim Alkan Dost’un İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademi’sinde çok mutlu olduğunu belirterek, “Dost, buradaki engellilere dost arkadaş, rehber olmaya başladı. Akademideki herkes Dost’un dostluğunu çok seviyor. Onlarla sürekli oynuyor, dolaşıyor, geziyor. Bundan dolayı adını Dost koyduk. Hiç kimse ondan bir zarar görmedi. Bir rahatsızlık duymadı. Biz de haftada bir gün gelip aşı ve bakımını yapıyoruz. İlk geldiğinde çok zayıftı, sürekli bakımını yaparak tedavi işlemlerini tamamladık ve şu anki durumuna getirdik. Engelsiz Yaşam Merkezinde çok mutlu ve yerinden memnun. Biz de ondan memnunuz ve tam bir dost kendisi” dedi.

Olume terk edilen kopekle engellilerin ‘Dostlugu devam ediyor

Dost, Torbaya Konulup Dikenli Telle Sarılarak Çöpe Atılmıştı

İbrahim Alkan, Dost’un 3 yıl önce ne halde bulunduğınu da şöyle anlattı: “23 Temmuz 2018 yılında mesai saatleri içinde temizlik araçları çöp boşaltmaya giderken, hareket eden bir torba görüyorlar. Merak edip bakmışlar ve canlı bir köpeğin olduğunu fark etmişler. O esnada bizimle irtibata geçtiler ve hemen olay yerine geçtik. İlk başta dikenli tel ile sarmışlar, dikenli teli açtık ve ardından torbanın ağzını açtık. Orada Dost’u gördük. Dost kendini kurtarmaya çalışıyordu, torbada durmuyordu. Ama bir türlü kendini kurtaramıyordu. Dikenli teller her tarafını yara etmiş durumdaydı. Torbaya koyup dikenli telle sarıp o şekilde çöpe atmışlardı. Dost’u kurtardığımızda çok korkmuştu. Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Hastanesine getirdik. Orada 1,5 ay tedavi gördü. Tedavi süreci bitmesinin ardından İpekyolu Belediyesi ölüme terk edilen köpeği sahiplendi. Dost’u alarak Engelsiz Yaşam Merkezine getirdik. Adını engellilerle birlikte ‘Dost’ koyduk” dedi.

Olume terk edilen kopekle engellilerin ‘Dostlugu devam ediyor 2

“Sokak Hayvanlarının Yerini İşgal Eden Bizleriz”

Sokak hayvanlarının yerini işgal edenlerin insanlar olduğunu ifade eden Alkan, “Sokak hayvanlarının yerini işgal eden bizleriz. Onlar bizim yerimizi işgal etmemiş. Onların yaşam alanı sadece yarım metrekarelik bir alandır. Onu da onlara çok görmemek lazım. Bu dünya sadece bizim değil, onlar da Allah’ın verdiği bir candır. Onların da dünyada yaşamaya hakları vardır. İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü olarak her hafta ilçe sınırları içerisinde besleme çalışması yürütüyoruz. Nerede bir aç ve bakıma muhtaç hayvan olursa bakımını ve beslemesini yapıyoruz. Besleme aracıyla birlikte sürekli sokakta kalan canlara mama, atık yemek ve su veriyoruz” şeklinde konuştu.

Olume terk edilen kopekle engellilerin ‘Dostlugu devam ediyor 1


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tugba ozay 2

Manavgat Yangınında “Nasıl Bir Dünyaya Geldik” Diye İsyan Eden Tuğba Özay Hastanelik Oldu

Kisiliginin Sagliksiz Boyutundaki Surucu Kopegin Ustunden Gecti Sakince Olay Yerinden Uzaklasti

Kişiliğinin Sağlıksız Boyutundaki Sürücü Köpeğin Üstünden Geçti, Sakince Olay Yerinden Uzaklaştı