in

3 Saat Boyunca Arabada Havasız Bırakılan ‘Karbon’ Ölmek Üzereyken Kurtarıldı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, mahsur kaldığı otomobilde baygınlık geçiren ‘Karbon’ adlı köpek, cam kırılarak kurtarıldı. İtfaiyeciiler köpeğe suyla ilkyardım müdahalesinde bulundu

Edremit‘te saat 15.00 sıralarında, 35 AGR 537 plakalı otomobilini Yılmaz Akpınar Bulvarı üzerine bırakan Pınar Şahin, annesi ile birlikte bölgeden ayrıldı. Yaklaşık 3 saat boyunca camları kapalı olan otomobilde kalan ‘Karbon’ adlı köpek, gölgede 35 dereceyi bulan sıcaklığın etkisiyle nefes almakta güçlük çekerek baygınlık geçirdi.

3 Saat Boyunca Arabada Havasız Bırakılan Karbon Ölmek Üzereyken Kurtarıldı 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çevredeki iş yeri sahipleri durumu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit İtfaiye Amirliği ve polisi bildirdi. Polis, otomobil sahibine ulaşamayınca, itfaiye ekipleri otomobilin sağ arka camını kırarak kapıyı açtı.

3 Saat Boyunca Arabada Havasız Bırakılan Karbon Ölmek Üzereyken Kurtarıldı 7

BAYGIN HALDE BULUNDU

İtfaiyeciler, baygın halde otomobilden çıkarılan Karbon’a ilk olarak su ile ilkyardımda bulundu. Bir süre müdahale edilen Karbon’un kendisine gelmemesi üzerine polis memurları köpeği kucaklayarak veterinere götürdü. Veteriner hekim Eda Ülkü Çınar tarafından Karbon ilk olarak küvete sokularak yıkandı.

3 Saat Boyunca Arabada Havasız Bırakılan Karbon Ölmek Üzereyken Kurtarıldı 6

Ardından oksijen verilen Karbon yaklaşık bir saat sonra kendisine gelmeye başladı. Bu sırada otomobilin sahibi Pınar Şahin’e ulaşıldı. Veteriner kliniğine giden Şahin, köpeğinin durumunu görünce ağlamaya başladı. Hıçkırıklara boğulan genç kadın, polis tarafından sakinleştirildi.

3 Saat Boyunca Arabada Havasız Bırakılan Karbon Ölmek Üzereyken Kurtarıldı 2

‘RAMAK KALA KURTARILMIŞ’

Veteriner hekim Eda Ülkü Çınar, “Hayvan uzun süre oksijensiz kalmış. Otomobilde oksijen kalmaması nedeniyle sıkıntı yaşamış ve baygınlık geçirmiş. Şimdi biraz daha iyi ama 4 saat sonra solunumu tam olarak düzene girebilir. Ramak kala kurtarılmış. Biraz daha geç kalınsa ölebilirdi. Ne kadar süre oksijensiz kaldığını bilmiyoruz. Şu an hayati tehlikeyi atlatmış gibi duruyor. Ama akciğerlerinde enfeksiyon olup, olmadığı kontrol edilecek” dedi.

3 Saat Boyunca Arabada Havasız Bırakılan Karbon Ölmek Üzereyken Kurtarıldı 3

Köpeklerin Sıcak Havalarda Arabada Bırakılmaması için Yapılan İlginç Eylem

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bir de sahibi görünce ağlamış!!! Televizyon, gazete ve sosyal medyada ”gölge dahi olsa, camları açık bıraksanız dahi, arabanın içinde hayvan bırakmayın” diye sık sık konu ediliyor. Lütfen artık bitin, bitin, bitin!!!

  2. Bunlar bir canlıyı sahiplenebilecek insanlar değil hiçmi zekası yok kapalı arabada bu sıcakta hayvan bırakılmayacak. Kıçını gezdirirken arabadaki canlı hiçmi aklına gelmiyor. Bu gibi insanlar hayvanı kendine çağdaşlık havası katmak için alıyor. Benim evimde kedim var evde hiç bir yer ona yasak değil. Bir yere gitiiğimde aklım hep onda kuzum sıkılmıştır diyorum.

  3. akp çomarıdır kunfeyekun cecelist acun no dm babasının prensesidir. ölün artık silinin bu dünyadan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

oriental 1

Oriental Shorthair Kedi Cinsi Ve Özellikleri

Komuşarı Tarafından Şikayet Edilen Horozun İlk Duruşması Görüldüöç

Komşuları Tarafından Şikayet Edilen ‘Horoz’un İlk Duruşması Görüldü