in

3 Kurşunla Vurulan At, Aydın Barınağında Boğazı Kesilerek Öldürüldü

Aydın’ın Efeler ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağına tedavi için getirilen yaralı atın boğazı kesilerek öldürülüp, gömüldüğü ortaya çıktı. Atı gömülü olduğu yerden çıkaran hayvanseverler, şikâyetçi olup, suç duyurusunda bulundu.

Hayvanseverler, Aydın Büyükşehir Belediyesi‘nin Efeler ilçesi Orta Mahalle’de bulunan hayvan barınağına, av tüfeğiyle göğsünden 3 kurşunla vurulmuş halde getirilen yaralı atı göremeyince merak edip, yetkililere sordu. Hayvanseverler, ‘atın öldüğü ve bu nedenle yakındaki bir araziye gömüldüğü’ cevabını aldı.

tedavi icin getirilen yarali at bogazi kesilerek olduruldu 9457 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Durumdan şüphelenen hayvanseverlerden Şenay Tekinbaş, polisi arayıp, şikâyetçi oldu. Ardından da Tekinbaş ve beraberindeki hayvanseverler, atı gömüldüğü yerden çıkarmak için iddiaya göre, Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedi ancak sonuç alamadı. Bunun üzerine Tekinbaş ve arkadaşları, barınağın yakınındaki araziye gidip, atın gömüldüğü yeri kazma, kürek yardımıyla açtı. Ardından, gelen bir forklift yardımıyla at gömüldüğü yerden çıkartıldığında boğazında kesik yarası olduğu ortaya çıktı.

tedavi icin getirilen yarali at bogazi kesilerek olduruldu 9457 dhaphoto5

 

Atın hastalıktan değil boğazı kesilerek öldürüldüğünü ileri süren Şenay Tekinbaş ve beraberindeki hayvanseverler savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılığın yaptığı incelemenin ardından at yeniden aynı yere gömüldü. Yapılanın hayvan katliamı olduğunu belirten Şenay Tekinbaş, “Belediye ekipleri hayvanın boğazını keserek suç işlemişlerdir. Hayvan tedavi edilemeyecek durumda olsa bile ilaçla öldürülmesi gerekiyor, bu bir katliamdır. Sorumluların hak ettiği cezayı alması için konunun takipçisi olacağız” dedi.

tedavi icin getirilen yarali at bogazi kesilerek olduruldu 9457 dhaphoto2

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

At bize getirildiğinde 3 kurşunla vurulmuş yaralı haldeydi. Kurtarılma durumu mümkün değildi. Kanın boşaltılarak öldürülmesi gerekiyordu. Bu nedenle o yöntem kullanıldı. Bu kanunlara ve nizamlara aykırı bir durum değil. Hayvanseverlerin yaptığı kazı ise izinsiz. Asıl bu yapılan bir suç. Bu konuyla ilgi olarak da Büyükşehir Belediyesi avukatları hayvanseverler hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.”

Atın kim tarafından vurulduğu ise bilinmiyor.

tedavi icin getirilen yarali at bogazi kesilerek olduruldu 9457 dhaphoto7
Atın, ölmeden önceki gün çekilen fotoğrafı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esneme Konusunda Jimnastikçilere Taş Çıkartan Selvi Boylu Kedicikleöç

Esneme Konusunda Jimnastikçilere Taş Çıkartan Selvi Boylu Kedicikler

Pati Birliği Mobil Uygulaması App Store’da öç

Pati Birliği Mobil Uygulaması App Store’da