in

22 Yıl Önce 1 Kedi ile Başlayan Sevgisi Yıllar İçinde Büyüdü

Tunceli’de 54 yaşındaki Latif Yalçın , 22 yıl önce bir kedi sahiplenmesiyle başladığı hayvan sevgisi büyüdü, şimdi 30’dan fazla hayvana bakmaya başladı.

Merkeze bağlı Esentepe Mahallesi’nde 6 kişilik ailesiyle yaşayan 54 yaşındaki Latif Yalçın, 22 yıl önce bir tane kedi sahiplendi. Zamanla yavrulayan kedilerin sayısı her geçen gün artmaya başladı. Kendi kedilerinin yanı sıra çevredekilerin de bıraktığı kedilere sahip çıkan Yalçın, şimdilerde sayısı 30’u geçti. Kedileri düzenli besleyen Yalçın zaman zaman mama konusunda sıkıntı çekse de onlarla yakından ilgilenmeyi ihmal etmiyor.
Uzun yıllardır kedileri beslediğini belirten Latif Yalçın, “Pek kimse sahip çıkmıyor. Mecburen acıyıp bakıyorum. İnsanlar ‘sen bu kadar kediyle nasıl baş ediyorsun’ diyorlar. Ben onlara ‘yardımcı oluyorum Allah’da bana yardımcı oluyor” diyorum onlara. Duyarlı vatandaşlar birer paket mama yollasalar, onlar da sevap kazanır” dedi.

AW241025 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kış için yuva yaptı, soba da yakıyor

Bazı kişilerin kedileri sokağa bıraktığını ifade eden Yalçın, “Hayvan kapımıza gelince gitmiyor. Sıcak bir yer, yemek görüyor. Burada kediler için bir yer yaptık. Kışın da üşümesinler diye soba yakıyorum. İçeride yerlerini yaptım. Kış mevsiminde altlarına toprak koyuyorum. Sularını, vitaminlerini veriyorum” diye konuştu.

“Aşı yapılırsa daha rahat bakabiliriz”

6 kişilik ailesi olduğunu ve gelinen aşamada kedileri beslemenin ekonomik gücünü aştığını kaydeden Yalçın, “Eve iki ekmek aldığımız zaman yarısını onlara veriyoruz. İnsanlardan mama konusunda destek bekliyoruz. Yine bunların aşıları yapılsa, kısırlaştırılsalar daha rahat bakabiliriz. Çünkü bizim gücümüz aşı yapmaya, vitamin ilaçlarını almaya yetmiyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Santiyesinden Cikan Atiklar Hayvanlara Yuva Oldu

Belediye Şantiyesinden Çıkan Atıklar Hayvanlara Yuva Oldu

Mardinde Bir Kopegi Pompali Bogazindan Vurdular

Mardin’de Bir Köpeği Pompalı Boğazından Vurdular