in

21 Eylül Dünya Temizlik Günü için Kollar Sıvandı

21 Eylül Cumartesi, dünyada çapında gerçekleştirilecek Dünya Temizlik Günü Türkiye’de de birçok etkinlik ile kutlanacak.

2008 yılında Estonya’dan ortaya çıkan ve 50 bin kişinin 10 bin ton çöpü 5 saatle toplamasıyla dikkatleri üzerine çeken Let’s Do It Vakfı’nın tüm dünyada eş zamanlı gerçekleştirdiği Dünya Temizlik Günü etkinliği Cumartesi günü kutlanacak.

21 Eylül Dünya Temizlik Günü için Kollar Sıvandıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bazı belediyeler tarafından bu hafta kutlanmaya başlayan 21 Eylül Dünya Temizlik Günü hafta sonu da birçok etkinlik ile kutlanacak.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan Somuncu Baba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, düzenledikleri sosyal sorumluluk projesi ile Dünya Çöp Toplama ve Temizlik Günü’nde ‘Temizlik imandandır’ sloganıyla sokak sokak gezerek çöp topladı. Çevredeki vatandaşların da takdirini toplayan öğrenciler, sokakları pırıl pırıl yaptı.

21 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Yalıköy İlk ve Ortaokulu öğrenciler ve görevli öğretmenler sahilde çöp toplayarak farkındalık oluşturdular. Herkesi yaşadıkları yerleri temiz tutması konusunda uyaran öğrenciler ellerine geçirdikleri eldivenler ile tüm sahil boyunca temizlik yaparak çöpleri poşetleri koydular.

“Bodrum’da Doğa Kazanacak” sloganıyla başlatılan çevre duyarlılığı seferberliği kapsamında düzenlenen bisiklet turuna katılım hayli yoğundu. Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da pedal bastığı etkinlikte tarihi mekanlarda çöp toplandı.

Doğaya ve çevrenin korunmasına önem veren Karaköprü Belediyesi çevre temizliğine farkındalık oluşturmak adına 21 Eylül Cumartesi günü ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliği düzenleyecek. Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından gerçekleştirilecek olan programda müzik dinletisi, tiyatro gösterimi, sürpriz hediyeler ve çevre temizleme etkinlikleri olacak.

“Doğa olmadan spor olmaz” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi, bir spor giyim mağazası ile doğa severleri 21 Eylül Cumartesi günü Adnan Menderes Bulvarında gerçekleştirilecek doğa temizliğine davet etti.

Temiz Çevre Sağlıklı Yaşam” prensibiyle tüm mahallelerde çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Maltepe ve Yeni Mahalle’de temizlik çalışması başlatırken, “Avrupa Haraketlilik Haftası” nedeniyle de akşamüzeri de sporseverlerle bisiklet sürülecek.

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’da Let’s Do It Türkiye ve JCI Türkiye’yle birlikte tarihi Kaleiçi’nde temizlik çalışması gerçekleştirilecek. Uysal, etkinliğin dünya çapında gerçekleştirileceğini belirterek adım adım Kaleiçi’nin temizleneceği etkinlik için Cumartesi tarihi Üç Kapılar’da buluşacağını söyledi. Gönüllerin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliğin Kaleiçi Yat Limanı’nda sona ereceğini belirten Başkan Uysal, mikrobiyal yöntemlerle çevre iyileştirme ve temizliğinde kullanılan bukaşi toplarının da etkinlik sonunda denize bırakılacağını söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD ve Kanada’da 1970’ten Beri Kuş Nüfusu 3 Milyar Azaldıöç

ABD ve Kanada’da 1970’ten Beri Kuş Nüfusu 3 Milyar Azaldı

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gülden Tepki Çekecek Fayton Açıklamasıöç

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’den Tepki Çekecek ‘Fayton’ Açıklaması