in

2016’da Keşfedilen En İlginç 10 Hayvan

2016 yılında keşfedilen ve bizleri şaşırtan 10 hayvan içeriğimizde.

Bu yıl birçok hayvan keşfedildi, ancak bazıları bizi oldukça fazla şaşırttı. İşte 2016 yılında keşfedilen 10 hayvan ve ilginç özellikleri.

1- 500 Yıl Yaşayan Vertebrit

vertebrit

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu köpekbalığı, gezegende en uzun yaşayan omurgalı. 272 ile 500 yaşı arasında olduğu tahmin ediliyor. Kuzey Atlantik’te, okyanusun derinliklerinde yaşıyor.

2-Beyaz Zürafa

beyaz-zurafa

Bu zürafa albino değil, lösizm isimli genetik bir durum. 2015’te bir vahşi doğa fotoğrafçısı tarafından keşfedilen zürafaya Omo ismi konulmuş.

3-Kafasında Disko Topu olan Böcek

diskotopu

Cyrtachne denilen bu yaratığın başı disko topu benzeri hareketlerde bulunan bir yapı şeklinde. Kimse bunun nedenini bilmiyor.

4-Çift Başlı Köpekbalığı

ciftbasli

Uzun süredir karşılaşılan bu fenomenin en ilginçlerinden biri bu yıl denk geldi. Uzmanlar, durumun bir mutasyon olabileceğini söylüyorlar.

5-Patlamış Mısır Kokan Hayvan

Binturonglar veya Ayı kedisi olarak adlandırılan bu hayvanın idrarı patlamış mısır kokuyor. Bunun nedeni idrarında patlamış mısırla ortak olan 2-AP bileşeninin olması.

6-Yaprağa Benzeyen Örümcek

yaprak-orumcek

Çin’de bulunan bu örümcek, ilk defa bir yaprağı taklit ederek gizlenen bir örümcek türü. Örümceklerin böyle bir özelliğe sahip oldukları bilinmiyordu.

7-Cinsel Organı Başında Olan Hayalet Köpek Balığı

kopekbaligi

İlk defa görüntülenen bu hayvan, Kaliforniya’da görüldü. Cinsel organı başının üstünde bulunuyor ve daha çok Güney Yarımküre’de yaşadığı tahmin ediliyor.

8-Tanışmak İçin Tuhaf Davranışlarda Bulunan Tırtıl

Yeni bir arkadaş bulmak için tırtıllar, anüslerini bir davul gibi kullanıyorlar. Bu sesle diğer tırtılları kozaya çekebiliyorlar.

9-Dışkısı İle Bahçe Yapan Tilki

bahceli-tilki

Güney Kutbu’nda tundra tipi toprak donarak uzun süre organik madde açısından fakir kalıyor. Tilkilerin dışkılarını yaptıkları yerler, besin açısından zengin olduğu için birer bahçeye dönüşüyor.

10-Çiftçi Karıncalar

ciftci

 

Philidris nagasau Karıncalar, Squamellaria türünden 6 farklı bitkiye ait meyvelerden alınmış çekirdekleri, ağaç kovuklarına yerleştirerek, ekim yapıyor, dışkılayarak gübreliyor ve dahası bitkilerin gelişimini takip ediyorlar.

Kaynak: Webtekno.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bursa köpek öç

Reklam Tabelasına Bağlanan Köpek Akıma Kapılarak Hayatını Kaybetti

rap ö.ç 1

Bir Rapçi ve Kedisinin Sizi Çok Güldürecek Banyo Macerası