in

2 Yıl Sonra Gelen İtiraf: ‘Yeni Zelanda Başbakanı’nın Kedisini Ben Öldürdüm’

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in bir komşusu, başbakanlık kedisini yanlışlıkla kendisinin ezdiğini yaklaşık 2 yıl sonra kamuoyuna itiraf etti.

Jacinda Ardern’in başbakan seçilmesinden kısa süre sonra, Kasım 2017’de, Yeni Zelanda’nın ‘first kedisi’ Paddles’ın araba çarpması sonucu ölmesinin gerisindeki gizem çözüldü.

Yaklaşık 2 yıldır vicdan azabı çeken bir komşu, Ardern’in kedisini kendisinin öldürdüğünü kamuoyuna itiraf etti.

yeni zelenda basbakani kedi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Başbakanlık hane halkının sevilen bir üyesi olan ve kendisi için açılan Yeni Zelanda’nın ‘first’ kedisi @FirstCatofNZ isimli Twitter hesabına 11 bin takipçi çeken Paddles’ın, garajdan arabasını geri geri çıkaran komşu tarafından ‘kazara’ ezildiği ortaya çıktı.

yeni zelenda basbakani kedi 1

Kimliği sadece Chris olarak açıklanan komşu, stuff.co.nz haber sitesine yaptığı açıklamada, başkent Auckland’daki evine öğle arası için geldikten sonra hızla işe geri dönmeye çalışırken geri giden otomobilinin yoluna başbakanlık kedisinin fırladığını anlattı.

Kediyi yanlışlıkla ezdiğini anlayınca şok geçirdiğini ve kendisini çok kötü hissettiğini söyleyen Chris, “Çünkü arka planını biraz biliyordum, Paddles’ın bir sosyal medya şahsiyeti olduğunu, ayrıca patilerinde fazladan bir parmak olmasıyla tanındığını da biliyordum” diyerek şöyle devam etti:

“Jacinda ve Clarke için Paddles’ın çok sevdikleri kürklü bebekleri konumunda olduğunun da farkındaydım, o yüzden de çok üzüldüm.”

Ardern’in konutuna gidip yaptığı şeyi anlattığında solcu kadın başbakanın anlayışla karşıladığını aktaran Chris, çocuklarının Ardern’e babalarını hapse göndermemesi ricasını da içeren bir taziye kartı yazdıklarını belirtti.

Çarşamba günü Chris’in kazayla ilgili ilk kez kamuoyuna açıklama yapmasının ardından, artık ‘Paddles’ın Hayaleti’ adını kullanan @FirstCatofNZ hesabı, bir yıldan uzun süredir ilk kez paylaşım yaptı.

Paddles’ın Hayaleti, “Seni affediyorum” diyerek haberi retweet etti.

Kaynak: Sputnik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

antalya boynundan vurulan kopek 3

Antalya’da Boynundan Tabancayla Vurulmuş Halde Bulunan Köpek Ameliyat Edildi

putinden otizmli cocuga hediye

Putin ‘Gerçek Bir Dost’ İsteyen Otizmli Çocuğun Hayalini Gerçekleştirdi