in

19 Aydır Gözaltında Olan Düve Üniversite Çiftliğine Nakledildi

Erzurum’da, 4 aylıkken yaralamalı trafik kazasına neden olan ve savcılığın talimatı ile 19 ay gözetim altında tutulan düve, AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz’ün girişimleriyle Atatürk Üniversitesi’nin çiftliğine yerleştirildi.

Erzurum’da, 4 aylıkken yaralamalı trafik kazasına neden olan ve savcılığın talimatı ile gözetim altında tutulan 2 yaşındaki buzağı için AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz harekete geçti.

gozetim altindaki duve universite ciftligine nakledildi 7964 dhaphoto4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aynı zamanda Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon üyesi olan Orhan Deligöz’ün girişimleri ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın desteğiyle, bakım merkezinde tek başına olan düvenin, savcılığın izni kapsamında, Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi‘nin çiftliğine yerleştirilmesi kararı alındı.

gozetim altindaki duve universite ciftligine nakledildi 7964 dhaphoto1 Veteriner Fakültesi’ndeki görevliler, bugün saat 13.30’da düveyi almak için Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gitti. Barınaktaki çalışanlar tarafından ahırdan çıkarılan düve, fakültenin hayvan taşıma aracına bindirildi. Uzun süredir barınakta tutulan düve, 4 kilometre uzaklıktaki Veteriner Fakültesi’ne ait Gıda Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki büyükbaş hayvan çiftliğe götürüldü. Burada ayakları ilaçlanarak içeri alınan düve ile ilgili bir açıklama yapan Gıda Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Rıdvan Koçyiğit şunları söyledi:

gozetim altindaki duve universite ciftligine nakledildi 7964 dhaphoto3

Adli bir soruşturma kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınadağında tutulan düve, milletvekilimizin sayesinde çiftliğimize nakli yapıldı. Bu süreçten sonra düveye 14 günlük bir karantina süresi uygulanacak. Sonra kan numuneleri alınıp gerekli tahlil ve kontroller yapılacak. Uygun görüldüğü takdirde cinsleri ile birlikte olacak. Sahipsiz olan düve için Tarım Bakanlığına müracaat edip gerekli işlemlerleri başlatarak kimlik çıkarılacak. Artık bizim denetimimiz altında olan düve buradaki tüm hayvanların haklarına sahip olacak. Sağlıklı ve daha bakımlı büyüyecek.”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

19 Aydır Gözaltında Olan Düvenin Yalnız Günleri Bitiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Floridalı Ailenin Yüzme Havuzuna Timsah Girdiöç

Timsah, Floridalı Ailenin Yüzme Havuzuna Girdi

Ünlü İsimler Pati Sahiplendirme Etkinliğine Katıldıöç

Ünlü İsimler ‘Pati Sahiplendirme’ Etkinliğine Katıldı