in

19 Aralık 2019, Hak İhlalleri İle Adalar’ın Atlarının Öldüğü, Meçhule Gittiği ve Hukukun Yok Sayıldığı Gündür

19 Aralık 2019 tarihi, 790 ada atının ölümü ve bir o kadarının sürgüne gönderilmesine rağmen, ATLAR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞTU söylemlerinin yazılı ve sözlü medyada  yer almaya başladığı, kamu algısının yanıltıldığı  tarihin adıdır. 19 Aralık  2019 tarihi, Ada atlarının duyulmayan çığlıkları ve āhlarının gökyüzüne yükseldiği bir yok ediliş ve vedā gününün tarihidir.

Adalarin atlarina ne oldu23

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

 • 19 Aralık 2019; Ruam hastalığı bahane edilerek ve 82 ada atının sabaha karşı ahırlarından alınıp  81’nin öldürüldüğü ve sahiplerine, onların ruamlı olup olmadıklarına ilişkin hiçbir belgenin verilmediği şafak vaktinin adıdır.
 • Daha sonraki günlerde yeni sayılarla, ölümün 105 Ada atına ulaştığı infaz tarihinin adıdır.
 • Adalar tarihine 82’nci at olarak adı kazınan ve ruamlı diye ölüme götürülen NAZLI kızın, infazdan kaçıp ahırına sığındıktan sonra ruamlı olmadığının ve  sapasağlam olduğunun  tespit edildiği olayların başlangıç günüdür.
 • 19 Aralık 2019; Nazlı kızın infazdan kaçarken Büyükada sokaklarını nal sesleri ve acı çığlıkları ile inlettiği gecenin yarısıdır.

Adalarin atlarina ne oldu44

 

 • 19 Aralık 2019 tarihi 3’er aylık denilmesine rağmen hiçbir yasal gerekçesi olmadığı halde, aylarca uzatılan KARANTİNA dönemlerinde, yüzlerce atın FAYTONDAN AYRILDIKTAN SONRA İBB ÇADIRLARINA hapsedildiği, dışarı çıkmamaları için başlarına polis otoları ve tomaların dikildiği hazin tarihin ilk  günüdür.
 • 19 Aralık 2019; hareket ettirilmeyen, ahırlardan çıkmasına izin verilmeyen yüzlerce ada atından 790 CANın; kötü, sağlıksız koşullar, açlık, hastalık  ve aylarca süren  hareketsizlik sebebi ile öldüğü, İBB’nin iş makineleri, kepçeleri ile Büyükada’da gömülmeye başladığı  tarihin adıdır.
 • Ada atlarının faytondan ayrılması için, İBB tarafından kamu bütçesinden  90 milyon  sarf edilerek satın alınmasından  sonra, KAMUYA AİT  790’a yakın ada atının sorgusuz sualsiz  ve  BEDELSİZ olarak sağa sola dağıtılması, bilinmeyene, meçhule  gönderilmek suretiyle kamu bütçesinin bütünü ile  ihlāl edildiği tarihtir.

Adalarin atlarina ne oldu 131

 

 • 19 Aralık 2019 tarihi; 2863 sayılı ve adaların bir SİT alanı olduğunu gösteren yasanın , keza 2 ve 5 numaralı ANITLAR KURULU kararlarının ihlāl edildiği, hukukun yok edildiği  tarihin adıdır.
 • 19 Aralık 2019 tarihi; “Bulaşıcı Hastalıklar”, “Karantina” genelgesi ve yönetmeliğine bütünü ile aykırı davranıldığı, ÖTANAZİ koşullarına uyulmadığına ilişkin tarihin de adıdır.
 • Tüm yetkililerin kendi görevi olmasına;  at ve fayton ulaşımı ile ilgili tüm kuralsızlıklara göz yummasına  rağmen, kendi sorumluluklarını  başkalarına yüklediği  tarihin adıdır.
 • 19 Aralık 2019; Türk Ceza Yasasının, 5199 sayılı hayvan hakları yasasının, 15 Ekim 1978 tarihli UNESCO evinin Evrensel Hayvan Hakları bildirgesinin ve birçok yasal hak ihlāllerinin yapıldığı ve hukukun yerle bir edildiği tarihin adıdır.
 •  Adalarin atlarina ne oldu 9     19 Aralık 2019 tarihi, hukukun üstünlüğünü korumak adına, Adalar’da yaşanan hukuk ihlālleri  için yasal platformlarda mücadeleye başlangıcın tarihidir.
 • 19 Aralık 2019 tarihi,  ada atları FAYTONDAN AYRILIP karantina adı altındaki yasaya aykırı, usulsüz koşullarda ölürken,  bedelsiz dağıtılıp bilinmeyene, meçhule gönderilirken, birçok sorumlu  kuruluş ve bireyin sustuğu, görmezden ve duymazdan geldiği insanlığın yok olduğu  tarihin de adıdır.
 • 19 Aralık 2019 tarihi, 790 ada atının ölümü ve bir o kadarının sürgüne gönderilmesine rağmen, ATLAR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞTU söylemlerinin yazılı ve sözlü medyada  yer almaya başladığı, kamu algısının yanıltıldığı  tarihin de adıdır
 • 19 ARALIK 2019 tarihi Ada atlarının duyulmayan çığlıkları ve āhlarının gökyüzüne yükseldiği bir yok ediliş ve vedā gününün tarihidir.
 • Özgürlüğe kavuşturulma sloganları  ile faytondan ayrıldıktan sonra ölüme ve sürgüne gönderilen yüzlerce ada atının unutulmayan sevdāsı ve anısına  özlem ile…

Adalarin atlarina ne oldu75

FAYTONDAN AYRILDIKTAN SONRA ,ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞTURMA SLOGANLARI İLE ÖLÜME VE SÜRGÜNE GÖNDERİLEN YÜZLERCE ADA ATININ ANISINA …….

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nesli Tukenme Tehlikesindeki Anadolu Sirtlani Vurularak Olduruldu

Nesli Tükenme Tehlikesindeki Anadolu Sırtlanı Vurularak Öldürüldü

fayton

Yargısız İnfazla Fayton Günah Keçisi Oldu, Bedeli Bir Sisteme ve Atlara Ödetildi!