in

185 Hayvan Kaçakçıların Elinden Kurtarıldı

İstanbul’da yurt dışından kaçak getirilen kuşlara yönelik çalışma yapan polis, Tuzla’da bir çiftlikte yabancı hayvanların ticaretiyle ilgili uluslararası anlaşmalara aykırı tutulan deve kuşu, tavus kuşu, tepeli ördek, sülün ve flamingonun da aralarında olduğu onlarca çeşit kanatlı hayvan türü yakalandı. Olayla bağlantılı bir şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “Canlı Hayvan Kaçakçılığı” konusu ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında dün Tuzla’da bulunan hayvan çiftliğine operasyon düzenlendi. Baskın yapılan çiftlikte gerçekleştirilen aramalarda tavus kuşu, deve kuşu, dişi sülün, hatuni, flamingo, kuğu ve çeşitli ırktan ördeklerim de aralarında olduğu 185 adet canlı hayvan ele geçirildi. Olayla bağlantılı bir şüpheli yakalandı.

185 Hayvan Kacakcilarin Elinden Kurtarildi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çiftlik Yetkilisi Hakkında İşlem Yapıldı

Yakalanan çiftlik yetkilisi hakkında,”5607 Sayılı Kanuna Muhalefet” ve ”CITES” (Nesli Tehlikede Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme) Sözleşmesine Muhalefet suçlarından tahkikat başlatıldı. Polis ekiplerince kurtarılan 185 kanatlı hayvanın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Trafigin Ortasinda Kalan Kopegin Korku Dolu Anlari

Antalya’da Trafiğin Ortasında Kalan Köpeğin Korku Dolu Anları

Vekilligi Dusurulen Omer Faruk Gergerlioglunun Hayvan Haklari Icin Vermis Oldugu Mucadele1

Vekilliği Düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Hayvan Hakları İçin Vermiş Olduğu Mücadele