in

18 Yıldır İnsan Dostlarıyla Aynı Evde Yaşayan Goril: Digit

Fransız Pierre ve Eliane Thivillon çifti sahiplendikleri ve ‘Digit’ ismini verdikleri gorille 18 yıldır yaşıyor.

goril-7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fransa’nın Lyon şehrinde yaşayan Pierre ve Eliane Thivillon çifti, 18 yıldır bir gorille beraber yaşıyor.

goril-5

Fransız çift, Digit adını taktıkları gorili sahiplendiklerinde yaklaşık iki kilo ağırlığındaydı. Bütün hayatını Thivillon çiftiyle beraber geçiren Digit, şimdi devasa boyutlardaki görüntüsüyle herkesi şaşırtıyor. Fakat iri görüntüsünün aksine, sevimli gorilin oldukça cana yakın bir mizacı var.

goril-9

Pierre Thivillion’un anlattıklarına göre, Digit ergenlik çağına geldiğinde tam 82 kiloydu ve geceleri onlarla beraber uyuyordu. Çocuk sahibi olmayan Thivillion çifti, Digit’i kendi evlatları gibi gördüklerini ifade ediyor.

goril-2

Özel iltimas göstererek besleyip evcilleştirdikleri Digit, Fransız çiftin göz bebeği. Üstelik Thivillion çiftinin evine bağlı, kendine ait geniş, çitli bir barınağı bile var.

Digit’in bebekliği sırasında gece dışarı bile çıkamadıklarını söyleyen Pierre Thivillion, onu kimseye emanet edemediklerini ifade etti. Bunun nedeni ise Digit’in tehlikeli olması değil, ailesi evden gidince kendini çok mutsuz hissetmesi.

goril-6

Thivillion ailesi, sirklerde ya da hayvanat bahçelerinde kötü durumda olan hayvanları da kurtararak kendi işletmelerinde onlara sıcak bir yuva ortamı oluşturuyor.

goril-10

Mesleklerinden dolayı binlerce hayvanla iç içe yaşayan Fransız çift, tüm hayvanları çok seviyor ama Digit’in yeri hepsinden ayrı. Çünkü o bir hayvandan ziyade Thivillion ailesinin biricik evladı.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kediolimpiyat

Kedilerin Olimpiyatlara İlgisi

one cıkan ebru

Ebru Şancı Villasını Köpeklerine Bıraktı