in

17 Yaşındaki Genç Hayali Olan Köpek Barınağını Kurdu

Küçüklüğünden beri hayvanlara yardım eden ve onlarca köpeği kurtaran 17 yaşındaki Brezilyalı Eduardo Caiado, yıllardır hayalinde olan barınağı kurdu.

Brezilya’da yaşayan ve şu anda 17 yaşında olan Eduardo Eduardo, 9 yaşından beri sokak hayvanlarını kurtarıyor. Şimdiye dek onlarca köpeği kurtaran Eduardo en sonunda hayaline kavuştu.  EduPaçoca Institute adını verdiği bir köpek barınağı kurdu.

Eduardo, Bored Panda’ya şu açıklamayı yaptı: Bu dünyayı daha iyi bir yer yapmaya çalışıyorum. Bir yer kiraladım ve masraflara yardımcı olan sponsorlar edindim. Her gün oraya gidiyorum. Bazen otostop çekerek, bazen 30 km boyunca bisiklet sürerek. Ama asla şikayet etmem çünkü hep hayal ettiğim şey buydu. Köpeklerin yaşlanıp ölünceye kadar benimle kalacaklarını bilmelerini istiyorum.

Eduardo, mart ayında hayalindeki fikri hayata geçirme kararı aldı. Çünkü mart ayı o bölgede çok soğuk geçiyor ve çoğu köpek donarak ölüyor. Genç bunu önlemek için, sokak köpekleri için yollara minik kulübeler yapıp etraftan da battaniye topluyordu.

Eduardo’nun barınağında şu an 22 köpek 4 de kedi var. Eduardo ayrıca yaralı hayvanlara yardım ediyor. Onları iyileştiriyor ve sahiplenilmelerini sağlıyor. Eğer bir yuva bulamazsa onlara da barınakta yer veriyor.

“Onların hayata geri döndüklerini görmek heyecan verici. En büyük zorluk kimin alacağını ve kimin sokakta kalacağını seçmek” diyor Eduardo.

Kaynak: Bored Panda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öldüğü Sanılan Yavru Köpek İtfaiyenin Masajı İle Hayata Döndüöç

Öldüğü Sanılan Yavru Köpek İtfaiyenin Masajı İle Hayata Döndü

köpekü

2’si Yavru 4 Sokak Köpeği Öldürüldü