in

150 Metrelik Uçurumda Bir Haftadır Mahsur Kalan Keçi Kurtarıldı

Mersin’in Erdemli ilçesinde bir haftadır kayıp olan ve 150 metrelik uçurumda olduğu belirlenen keçi, itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla kurtarılarak sahiplerine teslim edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Erdemli ilçesinde yaşayan ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşan Refik Cücü, Büyükşehir Belediyesine ulaşarak, keçilerinin yaklaşık bir haftadır kayıp olduğunu bildirdi. Cücü’nün ihbarı üzerine yola çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı Afet Arama ve Kurtarma Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 kilometrelik yürüyüşün ardından Kayacı Vadisi Cimbit mevkiine ulaştı. Uzun bir arayışın ardından keçilerden birine bir uçurumda rastlayan ekipler, iple 150 metrelik uçuruma inerek keçiyi bulunduğu yerden kurtardı. Ekipler, keçiyi sahibine teslim etti.

AW233257 06

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Kayacı Vadisinde küçükbaş hayvancılık yaptığını söyleyen Refik Cücü, “Keçilerim bir haftadır yoktu. 112 ekiplerini aradım. Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri geldi. Keçinin bir tanesini buldu. Yardım ve katkılarından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAYDI Ekipleri Hayvanseverler ile Beraber Besleme Yapti

HAYDİ Ekipleri Hayvanseverler ile Beraber Besleme Yaptı

Ac Kalan Keklik Surusu Habur Cayina Indi

Aç Kalan Keklik Sürüsü Habur Çayı’na İndi