in

15 Yıllık Leylek Yuvasını Yıkıp, Tekrar Yapılmasın Diye Tel Çektiler!

Bursa’da yüzlerce yavru leyleğin dünyaya geldiği caminin kubbesindeki yuva yıkıldı. Leylekler tekrar yuva yapmasın diye de tel çekildi.

İznik’e bağlı Çakırca Köyü Camii kubbesindeki 15 yıllık leylek yuvası, kubbenin onarımı sırasında yıkıldı. Öte yandan metrelerce yüksekteki kubbede çalışan işçilerin can güvenliklerini hiçe sayarak tedbir almamaları da ayrıca dikkat çekti.

AW856048 06

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çakırca Cami Derneği’nin yağmurda su sızdırdığı gerekçesiyle onarım yaptırdığı kubbenin üzerinde bulunan 15 yıllık leylek yuvası yıkıldı. Kubbede leylekler bir daha yuva yapmasın diyede tel çekildi. Hayvanseverler ise bu duruma tepki gösterdi. Mart ayında yuvaya gelen leylekler çok sayıda yavru dünyaya getiriyordu. 170 gün boyunca burada kalan yavru leylekler büyüyüp göç kervanına katılıyorlardı.

AW856048 03

Yorum

Yorum Ekle
  1. Telefonla köy muhtarını aradım kendisi, cami o bölgeden su aldığı için ufak bir çalışma yapıldı ama dikenli teller koyulduğunu bilmiyordum bilgi alıp sizi arayacağım dedi. Lütfen sizler de duyarlı vatandaşlar olarak konunun takipçisi olun. Köy muhtarı Zeki Bayrak beyin cep telefonunu İznik Zabıtasından isteyebilir, belediyeyi arayıp kayıt açtırabilirsiniz.

  2. Böyle bir vicdansızlık olamaz . Yuva yıkanın yuvası yıkılır.Osmanlı her yere kuş yuvaları yapıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İspanya’nın Popüler Tatil Beldesinde Kilolu Turistlerin ‘Eşeğe BinmesiYasaklandıöç

İspanya’nın Popüler Tatil Beldesinde Kilolu Turistlerin ‘Eşeğe Binmesi’ Yasaklandı

Okul Müdürünün Köpeğini Görmek İsteyen Özel Öğrenci için Seferber Olunduöç

Okul Müdürünün Köpeğini Görmek İsteyen Özel Öğrenci için Seferber Olundu