in

15 Yaşındaki Genç, Yevmiyesini Anne Köpek ve Yavruları için Harcıyor

Ağrı’da bir restoranda çalışan 15 yaşındaki Kadir Dayan, sokakta bulduğu 8 yavru köpek ve yaralı annelerine sahip çıkarak, günlük kazandığı harçlığı ile aldığı yiyeceklerle besliyor.

15 yaşındaki Kadir Dayan, ev ekonomisine katkı sağlamak için okul dışındaki boş vakitlerinde bir restoranda günlük 30 lira yevmiye ile çalışıyor. Dayan, sokakta karşılaştığı yaralı anne köpek ve aç olan 8 yavrusuna sahip çıktı. Günlük kazandığı 30 lira harçlığı ile yaralı anne köpek ve yavrularına çalıştığı iş yerine yakın bir yerde kulübe yapan genç, onları beslemeye başladı. Gencin bu örnek davranışını gören Ağrı esnafı da ona hayvanlara bakması konusunda destek oldu.

15 Yaşındaki Genç Yevmiyesini Anne Köpek ve Yavruları için Harcıyor3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kadir Dayan, Ağrı’nın soğuk kış günlerinde yavru köpekleri ve annelerini sahipsiz bırakmak istemediğini söyleyerek, köpeği bulduğunda yaralı olduğunu ve iki yavrusunun soğuktan ve açlıktan öldüğünü dile getirdi. Zamanla esnafın da desteği ile sahip çıktığı anne köpek ve yavruları ile aralarında çok güzel bir bağ oluştuğunu belirten Kadir, insanların sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı davranmalarını isteyerek, yavruların artık büyüdüğünü ve bu noktadan sonra bakmakta zorlandığını ifade etti.

15 Yaşındaki Genç Yevmiyesini Anne Köpek ve Yavruları için Harcıyor1
Yavru köpekleri çevredeki esnafın da desteği ile beslediğini ve artık büyüdükleri için bakamadığını belirterek yetkililerden destek isteyen Kadir Dayan, “Ben bu köpekleri bulduğumda anneleri yaralıydı. Çok acıdım. İki tane yavrusu ölmüştü. Yavrular açtı. Anneleri de yaralı olduğu için onlara yiyecek getiremiyordu. Onları o halde bırakmak istemedim. Aldım getirdim. Onlara bir kulübe yaptım. Lokanta da atık yiyecekleri vermeye başladım. Sonra yetersiz kaldı. Kendi harçlığımdan onlara yiyecek aldım. Zamanla ustam ve çevremizdeki esnaf abilerim ve ablalarım da yardım etti. Şimdi 6 tanesi ve anneleri çok sağlıklı. Ama artık büyüdüler, burada bakımlarını yapamıyoruz. Aşıları da eksik kalmış, ben buradan yetkililerden yardım istiyorum. Gelip aşılarını yapsınlar.. Ağrı çok soğuk ve bütün sokak hayvanları üşüyor. Çoğu zaman aç kalıyorlar. Onlar da can. İnsan gibidirler. Yardım isteyemiyorlar. Bizim onlara karşı daha duyarlı olmamız lazım” dedi.

15 Yaşındaki Genç Yevmiyesini Anne Köpek ve Yavruları için Harcıyor2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anadolu Üniversitesi Atölyeleri Kampüs İçindeki Patiler için Kulübe Hazırladıöç

‘Anadolu Üniversitesi Atölyeleri’ Kampüs İçindeki Patiler için Kulübe Hazırladı

HDP Milletvekili Büyükada’da Öldürülen 105 Atı Meclise Taşıdıöç

HDP Milletvekili, Büyükada’da Öldürülen 105 Atı Meclise Taşıdı