in

14 Yaşındaki Hayvan Hakları Savunucusu Muhammed Ali Yürekli Yaşamını Yitirdi

Hayvan hakları için mücadele eden, camiada yaşça ‘en küçük’ hayvan dostu olarak bilinen Muhammed Ali Yürekli’nin kocaman yüreği kalp krizine yenik düştü.

İstanbul’da yaşayan 14 yaşındaki Muhammed Ali Yürekli, hafta başından beri kalp krizi ve aort damarında yırtılma tespit edilmesi üzerine yoğun bakımda tedavi görüyordu. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra facebook hesabına “Bacağım fizik tedaviye olumlu cevap vermeye başladı. İnşallah yürüyebiliceğim” diye yazan Muhammed Ali’nin son mesajı da bu oldu. Muhammed Ali Yürekli, bu iletisini yazdıktan birkaç saat sonra yaşamını yitirdi.

muhammedali2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muhammed’i tanıyan hayvan dostları acı haberi sosyal medyadan şöyle duyurdu:
“Camia’da çoğumuz onu tanır tanımayanlar için onu kelimelerle anlatmaya yetmez…O hayvanların küçük abisiydi.. Canlara karşı kötülük eden su kaplarını tekmeleyen büyüklerine karşı kafa tutan, yaşıtlarıyla futbol ya da playstation oynamak yerine hayvanların beslemesinden tut sağlıklarıyla ilgilenen, o klavye başında oturup yardım bekleyen koskoca insanların aksine karda-kışta yine hayvanları besleyeceğim kontrol edeceğim diye tek güç gibi sokakta dolanan, hayvanlara merhamet etmeyen koskoca belediye başkanına karşı dimdik duran… Daha neler neler.. Çoğumuz bunları okurken “ben 14 yaşımda böyle değildim” diyebiliyorsunuzdur…

Aileden dolayı ırsi bir hastalık Aort yırtılmasından dolayı birkaç gündür hastanede kalıyordu.. Kendine geldiğinde ilk sorduğu “hayvanlarım ne olacak” idi..

Birkaç saat önce ayağa kalktığına bacaklarını hissettiğine dair pozitif bir paylaşım yaparak sevenlerini rahatlatmışken birkaç saat sonra hepimizi üzdü… Direnemedi.. Yapamadı.. Ardında bıraktığı evlatları ağlıyor… Ailesi ağlıyor.. Sevenleri ağlıyor.. Şahsen tanımayan sadece takip eden biz bile ağlıyoruz :'(

Ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve çok sevdiği hayvanlarına başsağlığı ve bol sabır diliyoruz.
Işıklar içinde uyu güzel yürekli oğlan.. Gittiğin yerde seni güzellikler karşılayacak…”

muhammedali1

Muhammed Ali’nin dostları, İstanbul’daki bir parka isminin verilerek anısının yaşatılmasını istiyor. Bunun için de change.org’da bir kampanya başlattılar.

link: https://www.change.org/p/muhammed-ali-y%C3%BCrekli-i%C3%A7in-parka-ad%C4%B1-verilsin

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan 1960

1960’lardan İlginç Hayvan Fotoğrafları

BALIIIIIIIIIIIIIIIK

Balıkların Hafızası Sandığınız Gibi 3 Saniye Değil…