in ,

14 Yaşında Bir Çocuğun Gözünden ‘Türkiye’de Hayvan Olmak!’

Almanya’da yaşayan Emek Gülcan Kutlu, Türkiye’de yaşanan hayvana şiddet olaylarına karşı duyarsız kalmayarak, insanları bilinçlendirmek ve biraz olsun mesaj verebilmek için çizimlerinde hayvanların yaşadıklarını anlatıyor.

Emek Gülcan Kutlu, henüz 14 yaşında içinde hayvan sevgisi ile dolu bir kız çocuğu. Hayvan haklarına dair çizimleriyle kendine hayran bırakan Emek, resimlerinde verdiği mesajlar ile de düşündürüyor. En büyük tutkusunun resim yapmak olduğunu söyleyen Emek, 4 yaşından beri resim çiziyor ve hayvanlara karşı olan tutkusunu çizimleriyle anlatıyor. Hayvanlara karşı özel bir tutkusu olan Emek, insanları biraz olsun bilinçlendirmek amacıyla bu çizimleri yaptığını söylüyor.

Almanya’da yaşayan Emek Gülcan Kutlu, “Almanyada sokaklarda hayvan yok ama Türkiye’ye geldigimde sokaklarda bir sürü sahipsiz ve zavallı aç susuz hayvanlarla dolu, bu çok üzücü.. Keşke insanlar sokaktaki hayvanları sahiplenseler onların da yuvaları olsa. Hayvan resimlerini önceden de çiziyordum ama o ayakları kesilen yavru köpeği görūnce çok üzüldüm ve çok ağladım annem de istersen onu hep hatırlamak icin resmini çiz dedi ve bende çizdim. Bu ve buna benzer olaylar çok olmaya başladı. Türkiye’de ben de insanların kalbine dokunacak hayvanlara merhamet etmeleri için resimler çizmeye başladım. Belki insanlar hayvanlara kötülük yapmaktan vazgeçerler. Onların da bu dünyada yaşama hakkı var ve dünya sadece insanlara ait degil…” diyor.

İşte 14 yaşında bir çocuğun gözünden hayvanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçak Avcılara 103 Bin Lira Cezaöç

Kaçak Avcılara 103 Bin Lira Ceza

ajaimo faytonasonatlaraozgurlukeylem

Hayvan Hakkı Savunucuları ‘Kitlesel Büyükada Eylemi’nde “Faytonlar Kaldırılsın” Diyecek