in

112 Ekipleri Önce Vakaya Sonra Yaralı Karganın Yardımına Koştu

Kocaeli’de 112 Sağlık ekipleri, gittikleri vaka dönüşü yol kenarında buldukları yaralı kargaya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra istasyona götürerek besledi.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde görevli 112 Sağlık ekipleri, bir vakaya müdahaleye giderken yol kenarında yaralı ve uçamayan karga gördü. Ekipler vaka dönüşünde aynı yerde buldukları kargayı araca alarak yarasına ilk müdahalesini yaptı. Ekipler daha sonra 112 istasyonuna götürdükleri kargayı elleriyle besledi. Bir süre istasyonda misafir olan karga, vardiya dönüşü 112 sağlık ekipleri tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait yaban hayvanların bakım merkezi olan Ormanya’da görevli personele teslim edildi.

3eda58bd 3636 4f71 9b27 5eb94ffe2d0e

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Ormanya’da görevli veteriner tarafından ilk kontrolleri sağlanan yaralı karga, tedavi altına alındı. Yaralı yaban hayvanlarının ücretsiz bakımını yapan Ormanya ekipleri sağlığına kavuşan yaralı hayvanları doğaya salarak yaşam döngüsüne destek olmaya devam ettiklerini, vatandaşların da konu hakkında hassasiyetlerini bekledikleri belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Itfaiye Ekipleri Kuyuya Dusen Tilkiyi Kurtarma icin Seferber Oldu

İtfaiye Ekipleri Kuyuya Düşen Tilkiyi Kurtarmak için Seferber Oldu

8 Mahallenin Cevresinden Gecen Derenin Kirliligi Muhtarlari Isyan Ettirdi

8 Mahallenin Çevresinden Geçen Derenin Kirliliği Muhtarları İsyan Ettirdi