in ,

11 Kediyi, Dışında Bir Hava Deliği Bile Bulunmayan Ağzı Bantlı Kolilere Koyup Sokağa Terk Ettiler

Yolda ağzı sıkı sıkıya bantlanmış kolilerden gelen sesi duyan kadın hayatının şokunu yaşadı.

Londra‘da işten eve yürüyen bir kadın duvar kenarına koyulmuş karton kutuların yanından geçerken bir ses duydu. Ağzı sıkı sıkı bantlanmış olan kutuları gören kadın yürümeye devam etti ancak duyduğu sesler içinde şüphe uyandırmıştı. Biraz yürüdükten sonra içi rahat etmeyen kadın kutuların yanına döndü ve kutuları dinlemeye başladı. Kutuların içnden kedş mşyavlamaları geliyordu.

Kadın hemen durumu, Celia Hammond hayvan kurtarma ekibine haber verdi. Hemen olay yerine gelen ekip kutuların üstüne hava alacakları kadar delikler açtı. İçeride kaç adet hayvan olduğunu bilmedikleri ve hayvanların nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmedikler için kutuları barınakta açmaya karar verdiler. Çünkü  Stratford’un en kalabalık caddelerinden birinde duran koli açıldığında kediler ani tepki verip kaçabilir ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi.

Barınağa götürülen kutular açıldığında gönüllüler kısa bir şok yaşadı. Çünkü kutulardan tam 11 dünya tatlısı kedi çıktı.

Hemen sağlık kontrolüne götürülen kedileri muayne eden veteriner hekim havasız kutuda terk edilen kedilerin kurtarılmasaydı oksijen alamadıkları için birkaç saat içinde öleceğini söyledi.

Oldukça cana yakın olan kedilerin kim tarafından ölüme terk edildiği bilinmiyor. Kediler artık güvende ve sırayla kısırlaştırmaları yapılıyor ve yuva arıyorlar.

Kaynak: The Dodo

İki Anne Köpek 9 Yavrusu ile Sokakta Bulundu

Ölü Köpek İhbarı Yetkilileri Kahkahaya Boğdu