in

10 Yıldır Yemeğini Martılar ile Yiyor

Kartal’da yaşayan Hasan Şengün, yaklaşık 10 yıldır oturduğu evinin balkonuna gelen martılarla beraber yemek yiyor. Şengün, hemen hemen her öğününde balkonuna misafir ettiği martılara yiyecekleri kendi tabağında ikram ediyor.

Kartal‘ın Atalar Mahallesi’nde yaşayan Hasan Şengün, yaklaşık 10 yıldır oturduğu evinin balkonunda martılarla beraber yemek yiyor. Şengün, neredeyse her gün hem kahvaltı hem de akşam yemeğini balkona misafir ettiği martılarla paylaşıyor. Şengün, kendisinin yediği domates, salatalık, peynir, yumurta, karpuz, pilav, ekmek ve benzeri yiyecekleri yine kendi kullandığı tabak ve çatalla martılara ikram ediyor. Hayvansever Şengün, balkona misafir ettiği martılara verebileceği yiyecekleri evinde mutlaka bulundurduğunu belirtti. Martıları evinin balkonunda beslemekten keyif ve mutluluk duyduğunu dile getiren Şengün, özellikle dışarı fazla çıkmayıp evde kaldığı korona virüs salgını döneminde bu aktivitenin hem kendisi için hem de hayvanlar için yararlı olduğunu ifade etti.

10 Yildir Yemegini Martilar ile Yiyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Hasan Şengün, “Hayvan sevgimi bunlar da hissettiler. Bir tane kedim var, bir de martılarım var. Akşam gelirler burada doyururum onları. Sabah da kahvaltıdan fazla da yemem, sosislerden, salatalıklardan, yumurtadan ayırırım onlara. Peynirden veririm, domates yerler, karpuz yerler. Sabahleyin kahvaltıyı verdikten sonra akşam da sulu bir şeyler veriyorum. Karpuz, domates, salatalık, bunlar gibi şeyler veriyorum. Bu beni mutlu ediyor. Tabii gelip benimle aynı tabaktan yiyorlar. Aynı benim ağzıma soktuğum çatalı ben onlara uzatıyorum. O çataldan alıyorlar. Bu da güzel bir şey. İnsanı ferahlatıyor. Hele bir de bu Covid döneminde eve kapandık, tabii stres, bunalım olmasın diye kedi, köpek hani elimizden geldiği kadar ilgileniyoruz. Herkesin de ilgilenmesini istiyoruz. Yani böyle fazla bir masrafı yok bunların. Sadece tabağımızda kalanı verirsek onlar da doyar. Onların da yavruları var. Ailem de bu yaptıklarımı onaylıyor. Çocuklarım da bana yardımcı oluyorlar. Ben buraya geleli 10 sene oldu. 10 senedir ilgileniyorum. Bazen tabağımın içine kadar giriyorlar, girmeyin de diyemiyorum. Bazen ufak ufak ‘Çekilin, sıraya girin, yavaş yavaş hepinize yeter’ diyorum onlara. Mutlaka onların yiyeceği malzemeler dolabımda bulunur. Hani bugün size bir şey veremiyorum deme lüksüm yok. Çünkü bulunduruyorum. Bazen mutfağın camına geliyor gagalarıyla vuruyorlar. Bizden bir şey istediğini hissediyoruz” dedi.

10 Yildir Yemegini Martilar ile Yiyor 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Kopegi Cuvala Koyup Agzini Siki Sikiya Bagladilar1

Yavru Köpeği Çuvala Koyup, Ağzını Sıkı Sıkıya Bağladılar!

Cinde Zurafadan Daha Uzun Gergedan Fosilleri Bulundu 1 1

Çin’de Zürafadan Daha Uzun Gergedan Fosilleri Bulundu