in

10 Yıldır Çiftleşmeyen Pandalar, Tutsak Edildikleri Hayvanat Bahçesi Ziyarete Kapatılınca Çiftleşti

Korona virüs salgını nedeniyle ziyarete kapatılan Hong Kong’taki Ocean Park’da bulunan hayvanat bahçesinde 14 yaşındaki Ying Ying ve Le Le adlı pandalar 10 yıl sonra çiftleşti.

Hong Kong’da Ocean Park’da bulunan hayvanat bahçesinde 10 yıldır yaşayan dev pandaları korona virüs karantinası birleştirdi. 10 yıldır bu an için uğraşan yetkililer, Ying Ying ve Le Le’nin bir yavru pandaları olup olmayacağını ise henüz bilinmiyor. Hamilelik sürecini yakından takip edeceklerini belirten yetkililer, Haziran ayı sonlarına doğru bunun kesinleşmiş olabileceğini belirtiyor. Yetkililerin sıkı takibi altındaki pandaların korona virüs nedeniyle 2 ay önce kapatılan hayvanat bahçesinde yalnız kaldıklarını ve stresten kurtulduklarını belirtiyor.

Bu durum bize insanlara seyirlik olmak için doğalarından koparılan hayvanların normal yaşamlarından ne kadar uzak oluduğunu bir kez daha hatırlattı. Hayvanat bahçesi denilen bu hapishanelerde tutulan hiçbir hayvan doğalarına göre yaşayamıyor. Ne olması gereken iklimde yaşayabiliyorlar ne de stressiz bir gün geçirebiliyorlar. Çünkü özgür değiller. Çünkü her gün normalde hayatları boyunca görmeyecekeleri yüzlerce insan tarafından izleniyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mamaların Kokusunu Alan Hayvanlar Sahile Akın Ettiöç

Mamaların Kokusunu Alan Hayvanlar Sahile Akın Etti

Bilecik Valisi Barınakların Günlük Denetimine Devam Edilecek

Bilecik Valisi “Barınakların Günlük Denetimine Devam Edilecek”