in

10 Yaşındaki İpek, Sokak Hayvanlarına Yardım Edebilmek için Tezgah Açtı

Yaşı küçük kalbi ise kocaman olan hayvansever İpek herkese örnek olacak bir harekete imza attı. İpek sokak hayvanlarına mama alabilmek için kendi eşyalarının olduğu bir tezgah açtı.

Karabük’te 10 yaşındaki İpek Uluyurt, çoğu kendisinin olan eşyaları satarak elde ettiği geliri sokak hayvanlarına mama almak için harcıyor.75. Yıl Mahallesi’nde oturan 10 yaşındaki İpek Uluyurt, kış şartlarında zorlandıklarını gördüğü sokak hayvanlarına yardım etmek için evinin yakınındaki parkta tezgah açarak çoğu kendine ait kitap, oyuncak ve akrabalarından tedarik ettiği el yazması gibi eşyaları satmaya başladı.

Sokak hayvanlari adina tezgah kurdu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bulunduğu Kamelyanın Etrafına Kedi , Köpek Afişleri Astı

İpek, üzerinde “Bizim kadar yaşam hakkına sahipler’’, “Doğanın dengesi hayvanlarla korunur’’, “Hayvanları koruyun’’, “En iyi arkadaşlarımız hayvanlardır, ne soru sorarlar, ne de kusur, kabahat bulurlar’’ yazılı kedi ve köpek resimlerinin yer aldığı afişleri de altında bulunduğu kamelyanın etrafına astı.

Sokak hayvanlari icin tezgah kurdu

İpek : ”Hayvanlara Yardım Etmek Beni Çok Mutlu Ediyor.”

Sokak hayvanlarına mama almak için satış yaptığını söyleyen İpek Uluyurt, “Eşyaların çoğu bana ait. Bazılarını da akrabalarımdan aldım. Hayvanları o kadar çok seviyorum ki. Büyüyünce veteriner olmak istiyorum. Evimde de bir kedim var. Arada bir gelenler oluyor. Satış yapabiliyorum. Görenler ‘Çok iyi bir şey yapıyorsun, aferin sana’ diyorlar. Hayvanlara yardım etmek beni çok mutlu ediyor’’ dedi. Tezgahtan alışveriş yapan Ali Dedeçam, ’’Çok güzel bir şey. Duyarsız kalmayalım. Alışverişimizi yapalım’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ithal kopekler

Yurtdışından Yasa Dışı Yollarla Ülkeye Getirilen 13 Köpek Koruma Altına Alındı

CEYLANPINAR SOKAK HAYVANLARI 1

Ceylanpınar’da ‘Sessiz Canlıların Sesi’ Sokak Hayvanları için Kazan Kaynattı