in

1 Hafta Boyunca Bacağı Parçalanmış Halde Aç Susuz Tedavi Edilmeyi Bekledi

Bilecik’te araç çarpması sonucu bir bacağı parçalanan yavru köpek, Dost Eli Derneği tarafından tedavi altına alındı. Köpeğin 1 haftadır yol kenarında aç susuz tedavi edilmeyi beklediği belirlendi.

Bilecik‘in Osmaneli ilçesinde faaliyet gösteren Dost Eli Derneği, Bilecik-Sakarya kara yolu üzerinde bir aracın çarptığı köpekle ilgili ihbar aldı. Hemen olay yerine koşan ekipleri gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Yavru köpeğin s

ol ön bacağı parçalanmış, arka bacaklarında ise yaralar vardı. Yavru köpeğe yaklaşık bir hafta önce aracın çarptığını, 1 haftadır acılar içinde orada beklediğini belirlediklerini anlatan Dost Eli Derneği Başkanı Adem Gündüz, “Derneğimize yapılan bir ihbarda Sakarya’ya bağlı Pamukova ilçesinde yol kenarında yatan yaralı bir yavru köpek olduğu bilgisi verildi. Ekiplerimizle yaralı hayvanın bulunduğu yere gittiğimizde hayvanın durumu çok kötüydü ve bir araç tarafından çarpılmıştı. Yaralarına baktığımızda hayvanın yaklaşık 7 ile 10 günden beri orada olduğunu tahmin ediyoruz. Yaralı hayvanı hemen merkezimize getirerek tedavi altına aldık” dedi.

AW017114 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bacağını kurtarma şansımız kesinlikle yok”

Klinikte tedavi altına alınan yavru köpeğin durumu ile ilgili bilgiler veren Dernek Başkanı Adem Gündüz, “Yavru köpeğin bacağı tamamen parçalanmış ve çürümüş. Yaklaşık bir hafta on gündür yaşam savaşı vermeye çalışıyor. Hemen tedavisine başladık ancak bacağını kurtarma şansımız kesinlikle yok. Çünkü işlevini tamamen kaybetmiş, pati olduğu gibi çürümüş, kemik nekroze olmuş, abrazyon yarası oluşmuş maalesef. Genel sağlık durumu düzeltildikten sonra bacağını kesmek zorunda kalacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakan Pakdemirliden Skandal Açıklama Covid 19 Aşı Çalışmaları için At ve Tavşanı Kullanacağızöç

Bakan Pakdemirli: Covid-19 Aşı Çalışmaları için At ve Tavşanı Kullanacağız

Filmlerin Ünlü Sahnelerini Köpekleri ile Canlandıran Çılgın Adamöç

Filmlerin Ünlü Sahnelerini Köpekleri ile Canlandıran Çılgın Adam