in

1 Ay Boyunca Mahsur Kaldığı Çatıdan Duyarlı Vatandaş Sayesinde Kurtuldu

Şanlıurfa’da bir kedinin sinemanın çatısında mahsur kaldığını gören vatandaşlar itfaiye ekiplerini çağırarak kedinin kurtarılmasını bekledi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yusufpaşa Mahallesi‘nde bir sinema salonunun çatısında bir kedinin mahsur kaldığını gören Öznur Akbulak isimli vatandaş, itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine kedinin mahsur kaldığı adrese giden itfaiye ekipleri, çalışma başlattı. Kedinin bulunduğu çatıya ulaşmak için okulun penceresinden sinema salonun çatısına merdiven dayayan ekipler, yukarı çıktı. Ekipler, pandemiden dolayı kapalı olan sinema salonunun çatısındaki kapağı açarak kedinin kurtulmasını sağladı.

Mahsur Kalan Kediyi Itfaiye Kurtardi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ekipler Kediyi Kurtardı

Kedinin kurtarılması için ekiplere haber veren Öznur Akbulak, “Biz buradan tesadüfen geçiyorduk, kedinin sesini duydum. Ben de buradaki esnafa kedinin orada mahsur kaldığını söyledim. Onlar da kedinin çok uzun bir süredir burada kaldığını söyledi. Yan tarafta okul var. Buradan geçen öğretmenler, turistler ve esnafın da dikkatini çekti. Ben de itfaiyeyi aradım ve beraber burada kedinin kurtarılmasını bekledik ve ekipler kediyi mahsur kaldığı yerden kurtardı” ifadelerini kullandı.

Mahsur Kalan Kediyi Itfaiye Kurtardi 2

Bu Kedi Yaklaşık Bir Aydır Bu Çatıda Mahsur

Okulun güvenliğinden sorumlu olan Mahmut Demir ise “Bu kedinin yaklaşık bir aydır bu çatıda mahsur kaldığını düşünüyorum. Vatandaşlar ve esnaf kedinin orada mahsur kaldığını söyledi. Biz de ellimizden geleni yapmaya çalıştık. İtfaiyeyi aradık. Kedi çatıda kaldığı zaman boyunca beslenme ihtiyacını kuş yiyerek karşılamış” diye konuştu.
Ekipler tarafından kurtarılan kedinin bölgede gezdiği gözlendi.

1 Ay Boyunca Mahsur Kaldigi Catidan Duyarli Vatandas Sayesinde Kurtuldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kadife 1

İyi ki Kadife!

Kediye Otomobil Carptigini Fark Edince Hemen Yardim Etti

Otomobilin Çarptığı Kedinin İmdadına Asayiş Şube Müdürü Yetişti